Porady na udaną Komunię

 

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego bliskich. Oprócz wymiaru religijnego oraz duchowego ważnym elementem wpływającym na przeżycie i wspomnienia tego dnia jest niewątpliwie sposób przygotowania obchodów w kręgu rodzinnym. Przebieg tej uroczystości zależy od wielu czynników. Okazuje się, że możemy mieć wpływ na znaczną część z nich, z czego wynika konieczność wcześniejszego podjęcia kilku kluczowych decyzji: stworzenie listy gości, wybór lokalu czy przygotowanie domu, catering czy potrawy własne, jakie dekoracje i tort zagoszczą na naszym stole. Na pierwszy rzut oka może przytłaczać ilość rzeczy do wykonania. Jednak im wcześniej się za to zabierzemy i rozplanujemy nasze działania, okaże się, że planowanie dnia Pierwszej Komunii Świętej nie jest takie trudne, a efekt w pełni wynagrodzi nam poświęcony czas.

 

 

1. Zaplanuj listę gości i wyślij zaproszenia

To właśnie od nich zależy, czy uroczystość będzie udana. Wszystkie elementy materialne stanowią jedynie tło dla naszego towarzystwa. Znaczną część stanowić będą członkowie naszej rodziny. Warto jednak pamiętać o przyjaciołach, w których gronie czujemy się najlepiej. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie zaproszeń, te będą eksponować wyjątkowość tego niepowtarzalnego wydarzenia. Planowanie Pierwszej Komunii najlepiej jest zacząć od stworzenia listy gości, ponieważ ona zasadniczo wpłynie na kolejne etapy naszych przygotowań, na przykład wybór miejsca na przyjęcie (w domu czy lokalu) oraz liczbę posiłków i rozmiar tortu komunijnego. Zadbaj również o towarzystwo dla Twojego dziecka, które najlepiej będzie się czuło w gronie rówieśników.

2. Wybierz odpowiednią lokalizację

Chociaż w dzisiejszych czasach coraz częściej odchodzi się od organizowania domowego spotkania na rzecz restauracji czy innego lokalu, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który wariant będzie lepszy, ponieważ to zawsze subiektywna decyzja. Jeżeli zamierzasz zaprosić głównie osoby z rodziny, spotkanie w domowym zaciszu będzie tak samo dobrym pomysłem, jak zarezerwowanie miejsca w restauracji bądź specjalnym lokalu. Urządzenie uroczystości w specjalnie wynajętej sali lub dworku (najlepiej takim w malowniczym otoczeniu) nada natomiast bardziej wyjątkowego charakteru temu wydarzeniu i będziemy chętniej wracać do pamiątkowych zdjęć. Decyzję o najmie sali należy podjąć jednak jak najszybciej (po stworzeniu listy gości) – rezerwacji trzeba niekiedy dokonywać kilka miesięcy, a nawet rok wcześniej.

3. Dobry plan to podstawa

Najlepiej jest na początku zapisać wszystkie swoje pomysły i inspiracje w jednym miejscu. Warto korzystać z papierowych organizerów lub narzędzi online. Im wcześniej się za to zabierzesz, tym łatwiej będzie zapanować nad przygotowaniami. Dlatego na stronie naszego konfiguratora każde zamówienie możesz złożyć w dowolnym momencie na wybraną datę. Zamów już dzisiaj i odbierz tuż przed Komunią Świętą.

 

 

Zrób listę zadań

Wiele osób w tym momencie już planuje Dzień Pierwszej Komunii. W przypadku wielu usług aktualnie odbywa się swojego rodzaju wyścig – kto będzie pierwszy, ten lepszy. W pierwszej kolejności należy zająć się rezerwacją lokalu, jeśli zdecydujesz się nie wyprawiać przyjęcia w domu, zamówić ewentualny catering i dekoracje oraz fotografa, który uwieczni tę wyjątkową chwilę.

4. Dekoracje robią robotę

Zadbajmy o nastrój, który sprawi dzieciom przyjemność. Od wielu lat królują biało-zielone, kwiatowe aranżacje. Piękne bukiety składające się z białych kwiatków i, przykładowo, z zielonymi gałązkami eukaliptusa. Dekoracji w tych barwach znajdziemy niezliczoną ilość w lokalnych kwiaciarniach czy chociażby w internecie. Aktualnie częściej odchodzimy od tradycji. Przeniesienie uroczystości Pierwszej Komunii z domu do większego lokalu wiąże się z wyborem bardziej widowiskowych dekoracji. Hitem są srebrno-złote dodatki. Pozłacane sztućce, naczynia, a nawet serwetki coraz częściej goszczą na stołach. Złote wstążki, obrusy i świeczniki będą idealnym dopełnieniem naszej kompozycji.

 

 

5. Spraw sobie dzień DIY

Zaproś do tego dzieci i stwórz wiele wspomnień jeszcze przed uroczystością. Koniecznie przygotuj aparat i uwiecznij wspólną zabawę, jaką może być tworzenie dekoracji, zaproszeń, czy komponowanie bukietów. Goście na pewno docenią twój własny wkład bardziej niż kupowanie gotowych elementów. Poszukaj ciekawych elementów w kwiaciarniach i baw się tworząc swoje własne arcydzieła. W Polsce coraz większą popularność zdobywają również sklepy z akcesoriami do domu, które są skarbnicą ciekawych ozdób.

 

 

6. Przygotuj atrakcje dla dzieci i gości

Wyjątkowy dzień warto świętować w wyjątkowy sposób. W centrum uwagi są dzieci, więc warto skupić się na nich podczas przygotowywania atrakcji. Na przyjęciach coraz częściej pojawiają się dmuchane zjeżdżalnie, fotobudki, czy animatorzy czasu wolnego.

Myśl nieszablonowo

Czasami warto zboczyć z utartego od wielu lat szlaku i wykorzystać swoje własne, niepowtarzalne pomysły. Małe dzieci są niezwykle energiczne i kreatywne, dlatego nie można ich zawieść. Docenią każdą nietypową atrakcję, czy poczęstunek. Z okazji Pierwszej Komunii również przygotowuje się niepowtarzalne prezenty, które szczególnie pozwolą Ci się wykazać nieszablonowym myśleniem.

 

 

7. Przygotuj się na odmowę gości

Na pewno każdy kto otrzyma Twoje zaproszenie będzie chciał się pojawić, jednak jak dobrze wiemy nie zawsze jest to możliwe. Należy być przygotowanym na taką okoliczność, więc warto stworzyć dodatkową listę gości, którzy chętnie wskoczą na wolne miejsca.

8. Obiad rodzinny

Menu od wielu lat pozostaje praktycznie bez zmian. Głównym wyborem są tradycyjne dania, jak rosół, mielone pulpeciki, kotlety schabowe/de volaille czy różnego rodzaju zapiekane potrawy z serem. Znane i sprawdzone potrawy to zawsze będzie dobry wybór. Warto dobrać dania również dla młodszych gości. Delikatne w smaku pozycje na pewno znajdą swoich zwolenników.

9. Główny element – tort komunijny

Po obiedzie przyszła pora na słodki gwóźdź programu – tort komunijny. Mimo że ciepły posiłek stanowi fundament każdej uroczystości, to właśnie tort „kradnie całe show” w momencie swojego pojawienia się. Tak jak w przypadku dekoracji i menu – tradycja będzie zawsze dobrym wyborem. Dekorowane torty w kształcie księgi, okrągłe torty marcepanowe i śmietankowe z charakterystycznymi dekoracjami – krzyżykiem, książką, kwiatami czy wstęgą będą trafionym wyborem, niezależnie od charakteru i wielkości naszego przyjęcia. Równie dobrym pomysłem na udekorowanie tortu są jadalne opłatki cukrowe. Piękne życzenia na pewno zapadną w pamięci dziecka i szczęśliwych rodziców.

W ofercie Cukierni Białecki znajdziesz specjalne wzory, które sprawdzą się w nowoczesnym wystroju. Tort królewski – białe i złote barwy idealnie wpasują się w aktualne trendy. Tort niebiański – elegancka biel i zdobienia z opłatków to przewodnie tematy pięknej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Od niedawna coraz częściej wykorzystywanym motywem na tortach są żywe kwiaty, dlatego również taką pozycję znajdziesz w naszej ofercie. Do każdego tortu możesz dobrać topper w złotym kolorze, który będzie zdobił wybrany tort. Na naszej stronie internetowej możesz wybrać jeden z blisko 30 rodzajów tortów. Można wybrać wygląd, rozmiar oraz smak jednej z naszych pięknych kreacji.

10. Słodki poczęstunek

Na dzień Pierwszej Komunii Świętej idealnie sprawdzą się nasze pozostałe słodkości. Najwygodniejszy będzie wybór oferty Słodkich Stołów. Oprócz tego możesz skorzystać z zakładki Słodki poczęstunek – tam znajdziesz nasze deserki w ozdobnych pudełeczkach, którymi możesz obdarować gości, którzy opuszczą Twoje przyjęcie.

Ciesz się tym wyjątkowym dniem

Spraw, żeby dzień Pierwszej Komunii Świętej był wyjątkowy i niezapomniany. Kluczem do sukcesu jest plan przygotowań. Im wcześniej się za to zabierzesz, tym łatwiej będzie zapanować nad przygotowaniami. Dlatego na stronie naszego konfiguratora każde zamówienie możesz złożyć w dowolnym momencie na wybraną datę. Zamów już dzisiaj i odbierz tuż przed Komunią Świętą.